[full]
[one_third_box_light]Mutoh valuejet 1614
Mutoh Valuejet 1614
Mutoh sc1400d
Mutoh Ultima 1400D[/one_third_box_light]

[two_third_end]

Mutoh Valuejet 1614

Maszyna oferuje druk w rozdzielczości od 720 dpi do 1440 dpi przy szerokości zadruku do 1615 mm w systemie druku falą z przeplotem. Zapewnia to perfekcyjne, wysokiej jakości wydruki, bez znanego powszechnie pasmowania, fluktuacji kolorów czy innych niedoskonałości. Maszyna wykorzystywana do druku systemów wystawienniczych, naklejek, plakatów, reprodukcji. Do druku wykorzystujemy ekologiczne, bezwonne tusze Ederra, które jako jedyne w Polsce uzyskały certyfikat REACH i są zgodne z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącym bezpiecznego stosowania chemikaliów.

Mutoh Ultima 1400D

Oferuje szerokość cięcia do 1400 mm. Maszyna posiada laserowy czujnik optyczny e-POS umożliwia wycinanie uprzednio wydrukowanych grafik. W połączeniu z ploterem drukującym produkujemy – wycinane po obrysie grafiki, naklejki, etykiety, metki o dowolnych kształtach i prawie nieograniczonych rozmiarach.

druk outdoor

Wydruki wykonujemy na 5 metrowych maszynach w technologii solventowej jak i UV.

Druk realizujemy na mediach takich jak: banery (frontlite, backlite, blockout), siatki mesh, folie samoprzylepne (monomeryczne, polimerowe, wylewane, do podświetleń), papiery (billboardowe bbs, citilight, fotograficzne), tekstylia (flagi, proporce).
[/two_third_end]
[/full]

druk falą

Wszyscy znają największe bolączki druku wielkoformatowego: paskowanie lub niska prędkość druku plotera w wysokiej rozdzielczości. Inżynierowie firmy Mutoh znaleźli rozwiązanie tych problemów – Intelligent Interweaving czyli technologia druku falą z przeplotem. Do tej pory plotery wielkoformatowe z każdym przebiegiem karetki nakładały równoległe pasy atramentu na podłoże. Takie rozwiązanie przy stosowaniu tanich mediów lub nieprecyzyjnie ustawionym i skalibrowanym ploterze ma ogromną wadę – paskowanie – efekt nieakceptowany przez klientów.

złoty medalI² (Intelligent Interweaving) to nowa technologia stworzona w laboratoriach firmy Mutoh. Polega ona na innym sposobie nakładania atramentu, który nie jest nakładany z każdym przebiegiem karetki w formie równoległych pasów, lecz w formie „fali” z inteligentnie rozmytym rastrem. Z każdym następnym przebiegiem karetki, kolejna „fala” łagodnie przeplata się z poprzednią. Efektem tego jest brak widocznych granic pomiędzy nimi – czyli tzw. paskowania. Nowa technika pozwala drukować z prędkościami 2 czy nawet 3-krotnie wyższymi w porównaniu do konkurencyjnych ploterów pozbawionych tej technologii. Dodatkowo Intelligent Interweaving umożliwia rozszerzenie przestrzeni kolorów dostępnej dla ploterów wielkoformatowych oraz przyspieszenie druku na tanich mediach.

nagroda WFI 2008Intelligent Interweaving umożliwia „druk falą z przeplotem” w kilku rozdzielczościach oraz dwóch lub czterech przebiegach. Nowa technologia wykorzystuje kilka metod przeplatania. Tryb Picture/Speed (na zdjęciu) posiada najszerszą i najłagodniejszy wzorek fali, łatwo zauważalny w czasie druku. Łagodne przenikanie takiego rastra jest idealne dla druku grafik z dużą ilością detali. Tryb Sign/Quality to także druk przeplatającą się falą, tyle że o bardzo dużej częstotliwości, przez co jest nie widoczna dla oka. Za efekt końcowy i w tym przypadku odpowiada raster, który z każdym przeplotem tworzy gładkie, jednokolorowe powierzchnie jak i trudne do uzyskania łagodne przejścia tonalne.

Close Menu